Linerless - Etykiety bez podkładu - Bez odpadu - termiczne TOP - bezpośrednie etykietowanie

Czym są etykiety linerless?

Naklejki linerless  pozbawione są kłopotliwego w segregacji podkładu silikonowego, ponieważ jedna warstwa jest zarówno etykietą jak i nośnikiem etykiet. Najlepiej opisać je jako dużą rolkę taśmy klejącej, gdyż jest to materiał ciągły. Długość etykiety ustalana jest indywidualnie i ucinana przez wbudowany moduł w drukarce. Bezpośrednie etykietowanie jest opłacalną i przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnych materiałów etykietowych. Z pewnością, mniej odpadów to mniej kosztów związanych z ich utylizacją. Główne obszary zastosowań to przede wszystkim: magazynowanie, handel, przemysł spożywczy, restauracje i logistyka. Drukarki linerless są małe i nie wymagają bezpośredniego podłączenia do komputera, w związku z tym mogą być urządzeniami mobilnymi, niesamowicie poręcznymi.

 

Linerless – Specyfikacja materiałowa

Materiał, z którego wykonane są etykiety to papier termiczny top. Tego typu etykiety stosowane są na: artykuły spożywcze, przesyłki oraz produkty, których oznaczenia nie muszą być długotrwałe.  Papier termiczny, z którego wykonane są etykiety  pokryty jest warstwą termoczułą czyli zmieniającą barwę pod wpływem ciepła. Nadruk wykonuje się bezpośrednio przy użyciu podgrzanej głowicy w drukarce termicznej. W przeciwieństwie do druku termotransferowego nie potrzeba taśm barwiących (ribonów) do druku, zatem jest to kolejna oszczędność.

 

Zalety etykiet bezpodkładowych

Etykiety do druku termicznego bez podkładu można przycinać na dowolną długość, co pozwala obniżyć koszty materiałów, dzięki zmniejszeniu konieczności przechowywania produktów w różnych rozmiarach, przy jednoczesnym ujednoliceniu jednostek magazynowych. Stosowanie materiałów bezpodkładowych eliminuje konieczność zagospodarowywania i przetwarzania odpadów z podkładów.

  • więcej materiału na rolce o tej samej średnicy o 30-40%
  • mniejsza utylizacja odpadów
  • produkt przyjazny środowisku
  • oszczędność przestrzeni magazynowej
  • zmniejszone koszty transportu dzięki mniejszej wadze produktu

 

Linerless – etykiety przyjazne dla środowiska

Naklejki wykonane z surowców pochodzących z dobrze zarządzanych lasów z certyfikatem FSC i innych kontrolowanych źródeł. Etykiety bez podkładu są sprzedawane jako kompatybilne z wymogami FSC. Wybierając to rozwiązanie, wspierasz odpowiedzialne zarządzanie lasami na świecie. Lasy z certyfikatem są zarządzane z uwzględnieniem utrzymania, odbudowy i zachowania funkcji ekosystemu leśnego. Program certyfikacji gospodarki leśnej jest zalecany przez WWF i innych organizacji pozarządowych.

Etykiety bezpodkładowe - innowacja w druku termicznym

Etykiety linerless


Przeznaczone do druku w drukarkach termicznych bez użycia taśm. Etykiety TOP pokryte są warstwą ochronną.

Gilza: o średnicy 19 mm
Nawinięcie: 35 metrów bieżących

Etykiety linerless


Przeznaczone do druku w drukarkach termicznych bez użycia taśm. Etykiety TOP pokryte są warstwą ochronną.

Gilza: o średnicy 19 mm
Nawinięcie: 26 metrów bieżących

Etykiety linerless


Przeznaczone do druku w drukarkach termicznych bez użycia taśm. Etykiety TOP pokryte są warstwą ochronną.

Gilza: o średnicy 25 mm
Nawinięcie: 16 metrów bieżących