SAMOPRZYLEPNE PLOMBY GWARANCYJNE – SERWISOWE

W ofercie posiadamy specjalistyczny druk naklejek samoprzylepnych stosowanych jako plomby gwarancyjne.  Naklejki pełnią funkcję informacyjną czy dany produkt, opakowanie, sprzęt, towar nie były otwierane dlatego pełnią funkcję ochronną. Samoprzylepne plomby gwarancyjne zabezpieczają producenta czy dostawcę, przed samowolną naprawą i kradzieżą towaru czy sprzętu. Bowiem naklejki przy próbie zerwania ulegają zniszczeniu. W ten sposób m.in. producent ma pewność, że do szkody nie doszło w wyniku niewprawnego naprawiania sprzętu przez osoby trzecie.

Rodzaje plomb gwarancyjnych

VOID – przy próbie zerwania, naklejka rozwarstwia się, na warstwę zewnętrzną z nadrukiem i warstwę kleju zostającą na przyklejonej powierzchni napis VOID.

KRATKA – przy próbie zerwania, naklejka rozwarstwia się, na warstwę zewnętrzną z nadrukiem i warstwę kleju zostającą na przyklejonej powierzchni kratkę.

KRUSZĄCA – przy próbie odklejenia kruszą się, zostawiając na powierzchni bardzo trudne do usunięcia fragmenty. Zostawiają więc wyraźne ślady kleju i folii na naklejanej powierzchni.

samoprzylepne plomby gwarancyjne

Samoprzylepne plomby gwarancyjne – zastosowanie

Zadrukowane samoprzylepne plomby gwarancyjne znajdują zastosowanie zwłaszcza w oznaczeniach sprzętu elektronicznego, podzespołów komputerowych czy w znakowaniu urządzeń RTV i AGD. Plomb gwarancyjnych typu VOID nie umieszcza się bezpośrednio na płytkach elektrycznych, ponieważ folia przewodzi prąd. W związku z tym do tego typu zastosowań wykorzystuje się naklejki kruszące. Dlatego folie rozwarstwiające się najczęściej spotkać można na opakowaniach kosmetyków, produktów spożywczych itp.

Wykonujemy nadruk trwały i doskonałej jakości. To bardzo ważne, bo gwarancji udziela się nieraz na bardzo długi okres. Nieczytelna plomba samoprzylepna z pewnością mogłaby stanowić spory problem dla osoby, chcącej skorzystać z usługi serwisowej. Format drukowanych przez nas naklejek i plomb dostosowujemy oczywiście do indywidualnych projektów. Jesteśmy w stanie doradzić i zoptymalizować projekt, by był w pełni dostosowany do nietypowych potrzeb.