Etykiety na rolkach: termiczne papierowe ECO i TOP

Etykiety termiczne na rolkach ECO i TOP

Naklejki występują w dwóch wersjach: TOP i ECO. Naklejki termiczne ECO są etykietami tańszymi, ale o najkrótszej żywotności i bardzo niskiej odporności na światło i wilgoć. Papier termiczny, z którego wykonane są etykiety  pokryty jest warstwą termoczułą czyli zmieniającą barwę pod wpływem ciepła. Papier termiczny nie jest odporny na światło słoneczne, wysoką temperaturę, oraz wilgoć. Nadruk wykonuje się bezpośrednio przy użyciu podgrzanej głowicy w drukarce termicznej. W przeciwieństwie do druku termotransferowego nie potrzeba ribonu, zatem jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne.  Etykiety papierowe termiczne niewątpliwie są tańsze niż termotransferowe, ale mniej trwałe, przeznaczone do krótkotrwałych aplikacji. Tego typu etykiety stosowane są na: artykuły spożywcze, przesyłki oraz produkty, których oznaczenia nie muszą być długotrwałe. Natomiast etykiety termiczne TOP pokryte są warstwą ochronną, która stanowi barierę przeciw wilgoci czy tłuszczom. Druk na etykiecie TOP jest trwalszy i lepiej zabezpieczony niż w przypadku etykiety ECO.

Etykiety na rolkach do drukarek  termicznych

Naklejki na rolkach można zadrukować samodzielnie przy użyciu drukarki termicznej bez uzycia ribonu. Nawój: gilza i ilość na rolce – są ściśle zależne od potrzeby Klienta.

Zastosowanie etykiet termicznych na rolkach

Etykiety na rolkach to najbardziej uniwersalna forma oznakowania towaru. Poczynając od opisów czy składów po kody kreskowe. Etykiety samoprzylepne wykorzystywane są w prawie każdej gałęzi gospodarki. W związku z tym najczęściej używane są w handlu, przy produkcji, na magazynach czy w transporcie. Etykiety przeznaczone do oklejania maszynowego.

Etykiety termiczne z nadrukiem bez użycia taśmy barwiącej - druk termiczny

Druk etykiet termicznych należy do najprostszych dostępnych metod druku. Przygotowanie tego typu naklejek jest tanie, wystarczy posiadać drukarkę, a jedynym dodatkowym kosztem, jaki ponosimy, jest materiał, czyli specjalny rodzaj papieru. Etykiety termiczne, występują wyłącznie w wersji monochromatycznej, jest to spowodowane technologią produkcji, która polega na wygrzewaniu wzoru. Oznacza to, że można drukować na nich tylko na czarno. Specjalistyczny materiał, który poddaje się obróbce cieplnej, pod wpływem nacisku nagrzanej głowicy zmienia kolor i wybarwia się. W ten sam sposób powstają chociażby paragony fiskalne.

Jedną z ważniejszych cech naklejek termicznych jest ich podatność na blaknięcie i zniszczenia. Nie są one odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, w szczególności na nasłonecznienie i deszcz. Jednak ich cena rekompensuje te właściwości, szczególnie przy zastosowaniach tymczasowych, gdzie potrzebne są duże ilości tanich etykiet. Dużą zaletą tych etykiet na rolkach jest prostota i wygoda wykonania. Sam proces przygotowania oraz druku jest bardzo szybki, więc są gotowe praktycznie od ręki. Etykiety termiczne wykorzystywane są głównie w logistyce. Wszędzie naklejki mają zastosowanie wyłącznie do kilku dni. Również podczas inwentaryzacji na magazynach, sprawdzają się dobrze jako tymczasowe oznaczenia przy przeliczaniu towaru. Są szczególnie przydatne także w doraźnych aplikacjach w handlu: tworzy się z nich np. cenówki, czy kody kreskowe i używa się ich podczas remanentów. Drukarki termiczne są bardzo popularnym rozwiązaniem dostępnym również w wersji podręcznych urządzeń. Pozwalają na generowanie wydruków seryjnych, co szczególnie przydaje się przy przygotowywaniu list adresowych czy numeracji, w formie chociażby kodów kreskowych, paskowych i pocztowych.

Oferujemy  etykiety samoprzylepne na roli papierowe termotransferowe lub termiczne ECO oraz TOP, z klejem o różnej mocy: standardowym, mocnym, odlepnym, z dezaktywacją oraz parę rodzajów do głębokiego mrożenia (w zależności od temperatury aplikacji i przechowywania). Zarówno: wykończenie etykiet samoprzylepnych na rolkach: matowe lub półbłyszczące jak i nawój: gilza i ilość na rolce – są ściśle zależne od potrzeby Klienta.