Etykiety na rolkach

Oferujemy  etykiety samoprzylepne na roli papierowe lub foliowe, z klejem o różnej mocy: standardowym, mocnym, odlepnym, z dezaktywacją oraz parę rodzajów do głębokiego mrożenia (w zależności od temperatury aplikacji i przechowywania). Zarówno: wykończenie etykiet samoprzylepnych na rolkach: matowe lub półbłyszczące jak i nawój: gilza i ilość na rolce – są ściśle zależne od potrzeby Klienta. Etykiety na roli to najbardziej uniwersalna forma oznakowania towaru. Poczynając od opisów czy składów po kody kreskowe. Etykiety samoprzylepne wykorzystywane są w prawie każdej gałęzi gospodarki. W związku z tym najczęściej używane są w handlu, przy produkcji, na magazynach czy w transporcie. Naklejki na rolkach można zadrukować samodzielnie przy użyciu drukarki termotransferowej (niezbędny jest ribon) lub termicznej.

Termotransferowe na rolkach – papierowe

Papier termotransferowy, z którego wykonane są etykiety przeznaczony jest do wydruków w drukarkach termotransferowych za pośrednictwem kalki. Trwałość nadruku na etykiecie papierowej to zazwyczaj minimum 1-2 lata w zależności od zastosowanego ribonu i i działania czynników zewnętrznych. Etykiety termotransferowe z pewnością są trwalsze od najtańszych etykiet termicznych (bez użycia kalki). Do etykiet termotransferowych papierowych stosuje się taśmy termotransferowe woskowe lub woskowo-żywiczne.

Termiczne na roli

Papier termiczny, z którego wykonane są etykiety  pokryty jest warstwą termoczułą czyli zmieniającą barwę pod wpływem ciepła. Papier termiczny nie jest odporny na światło słoneczne, wysoką temperaturę, oraz wilgoć. Nadruk wykonuje się bezpośrednio przy użyciu podgrzanej głowicy w drukarce termicznej. W przeciwieństwie do druku termotransferowego nie potrzeba ribonu, zatem jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne.  W związku z tym, tego typu etykiety stosowane są na: artykuły spożywcze, przesyłki oraz produkty, których oznaczenia nie muszą być długotrwałe.

Etykiety termiczne występują w dwóch wersjach: TOP i ECO. Naklejki termiczne ECO są etykietami tańszymi, ale o najkrótszej żywotności i bardzo niskiej odporności na światło i wilgoć. Podczas gdy etykiety termiczne TOP pokryte są warstwą ochronną, która stanowi barierę przeciw wilgoci czy tłuszczom. Druk na etykiecie TOP jest trwalszy i lepiej zabezpieczony niż w przypadku etykiety ECO. Etykiety papierowe termiczne niewątpliwie są tańsze niż termotransferowe, ale mniej trwałe, przeznaczone do krótkotrwałych aplikacji. Dlatego aby etykiety termiczne były świeże produkujemy je tylko pod zamówienie.