Druk ecosolwent

Druk ecosolwent to to rozwinięcie idei druku solwentowego. Atrament tego rodzaju został pozbawiony szkodliwych związków chemicznych, a jego podstawą są rozpuszczalniki organiczne. Co sprawia, że z pewnością jest  bezpieczniejszy dla środowiska i ludzi. Etykiety z takim wydrukiem można umieszczać wewnątrz budynków, ponieważ nie wydziela przykrego zapachu.

Druku na ploterze atramentowym to metoda gdzie tradycyjne atramenty na bazie wody zostały zastąpione pigmentowymi atramentami solwentowymi. Dzięki zastosowaniu pigmentów na bazie ecosolwentu druk na etykietach jest bardzo trwały i odporny nawet na trudne warunki pogodowe.

Użyte tusze dają gwarancję wyraźnego efektu o żywej kolorystyce, a sama metoda jest precyzyjna i działa w rozdzielczości nawet do 1440 DPI. W związku z tym często stosuje się ją przy realizacjach wielkoformatowych, chociażby na banerach.

Zaletą etykiet na arkuszach drukowanych przy pomocy maszyn ecosolwentowych jest to, że są one bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska. Przeważnie posługujemy się różnego rodzaju foliami, które umożliwiają tworzenie tablic reklamowych, bilbordów, plakatów i szyldów. Doskonale w związku z tym sprawdzi się przy realizacjach znajdujących się na zewnątrz, a jego wytrzymałość jest zależna od typu farby. Druk ecosolwent nadaje trwałość naklejce nawet do dwóch lat, dzięki czemu bardzo długo zachowuje ona pierwotne nasycenie barw.  Materiały wielkoformatowe wykonane w ten sposób są szczególnie odporne na promieniowanie UV.

Korzyścią wyboru naklejek w drukiem ecosolwent, jest przede wszystkim niski koszt przygotowania, w związku z czym realizujemy nakłady już od jednej sztuki. Jednoczesne wycinane i sztancowane, sprawia że nie ponosi się dodatkowych kosztów na wykrojnik. Dostępna jest paleta barw w wersji CMYK, a także farby biała i srebrna. W ofercie dostępnych wykończeń znajduje się również możliwość laminowania płynnego, czy nałożenia żelu. Na dużych formatach z kolei np. na banerach można dla zabezpieczenia dodatkowo użyć okuć. Podstawową zaletą tej metody druku jest szybkość realizacji i niska cena.