Kody kreskowe

Oferujemy druk kodów kreskowych na rolkach i na arkuszach.

Kody EAN-13, EAN-8, Code128, Code39, QR Code, DataMatrix, GS1 i wiele innych ponieważ korzystamy z profesjonalnego programu do wydruku kodów kreskowych. 

Najpopularniejszą formą realizacji są kody EAN-13, które składają się z 12 cyfr danych i jednej kontrolnej. Spotykamy je codziennie na sklepowych półkach. Ten rodzaj kodowania jest systemem międzynarodowym i umożliwia między innymi identyfikację kraju, z którego pochodzi producent danego towaru.

Druk termotransferowy i termiczny

Tę metodę druku można wdrożyć przy niedużych zamówieniach, minimalny nakład może wynosić nawet  zaledwie 20 sztuk, nadaje się więc doskonale dla niewielkich przedsiębiorstw czy sklepów.

Technologia cyfrowa

Ten sposób jest niedrogi i nadaje się do niskonakładowych wydruków. Minimalny nakład od 5 000 sztuk Realizacje są szybkie i efektywne, decydując się na tego rodzaju narzędzie, istnieje możliwość sprawnej zmianę wzoru na etykiecie, dzięki czemu możemy modyfikować projekt bez ponoszenia dużych kosztów już po rozpoczęciu całego procesu. Wykonywanie zleceń wspomnianą metodą odbywa się na papierze i foliach samoprzylepnych w macie i błysku.

Technologia fleksograficzna

Metoda fleksograficzna w zasadzie dorównuje wydajnością offsetowi. Jest to również propozycja wysokonakładowa, a minimalny nakład wynosi 20 000 sztuk. Koszty przygotowania są wysokie, ale stają się niezauważalne w przeliczeniu na sztukę, dzięki wysokiej powtarzalności drukowanych etykiet. Nasza maszyna flexo pozwala na użycie do ośmiu kolorów, w tym między innymi złoty i srebrny. Druk kodów kreskowych wykonujemy na gotowych etykietach sztancowanych przy pomocy wykrojnika.

ARKUSZE: laser, UV, UV gel, ecosolwent

Na arkuszach drukujemy najczęściej na trzy różne sposoby. Pierwszym jest druk w technologii UV, który pozwala nanieść projekt praktycznie na każdy rodzaj powierzchni. Decydując się na tę technologię pracy, otrzymamy żywe kolory i wysoką rozdzielczość. UV umożliwia stosowanie uszlachetnień, a metoda jest dostępna nawet w przypadku zamówienia jednej sztuki etykiety lub kodu.

Popularnym sposobem wydruku kodów kreskowych, który wybierają klienci z Warszawy i okolic jest stosowanie tuszu ecosolwentowego. Nadaje się do realizacji mniejszych zamówień, podobnie jak druk UV, ale wykorzystuje atramenty na bazie rozpuszczalników organicznych. Ecosolvent jest więc przyjazny środowisku, a przy tym niedrogi.

Ostatnia, najbardziej popularna metoda przy niskich nakładach to wydruk laserowy/cyfrowy. W ten sposób przygotowujemy najczęściej projekty na samoprzylepnych arkuszach.