Druk kodów kreskowych

Oferujemy druk kodów kreskowych na rolkach i na arkuszach. Przyjmujemy zlecenia małych jak i dużych nakładów. Technika druku dobierana jest pod indywidualne zapotrzebowania Klientów. Z pewnością jest w czym wybierać.

 

Druk termotransferowy

Tę metodę druku można wdrożyć przy niedużych zamówieniach, minimalny nakład może wynosić nawet  zaledwie kilka sztuk, nadaje się więc doskonale dla niewielkich przedsiębiorstw czy sklepów. Druk termotransferowy wykonujemy na papierze matowym, półbłyszczącym lub na folii, z klejem o różnej mocy: standardowym, mocnym, odlepnym, z dezaktywacją oraz parę rodzajów do głębokiego mrożenia. Nadruki na popularnych rozmiarach etykiet charakteryzuje krótki czas realizacji.

Druk termiczny

Etykiety termiczne występują w dwóch wersjach: TOP i ECO. Naklejki termiczne ECO są etykietami tańszymi, ale o najkrótszej żywotności i bardzo niskiej odporności na światło i wilgoć. Druk na etykiecie TOP jest trwalszy i lepiej zabezpieczony niż w przypadku etykiety ECO. Etykiety te przeznaczone są do krótkotrwałych aplikacji, produkujemy je tylko pod zamówienie.

Technologia cyfrowa

Ten sposób jest niedrogi i nadaje się do niskonakładowych wydruków. Minimalny nakład od 5 000 sztuk Realizacje są szybkie i efektywne, decydując się na tego rodzaju narzędzie, istnieje możliwość sprawnej zmianę wzoru na etykiecie, dzięki czemu możemy modyfikować projekt bez ponoszenia dużych kosztów już po rozpoczęciu całego procesu. Wykonywanie zleceń wspomnianą metodą odbywa się na papierze i foliach samoprzylepnych w macie i błysku.

 

Technologia fleksograficzna

Jest to propozycja wysokonakładowa, dlatego minimalny nakład wynosi 20 000 sztuk. Koszty przygotowania są wysokie, ale stają się niezauważalne w przeliczeniu na sztukę, dzięki wysokiej powtarzalności drukowanych etykiet. Druk kodów kreskowych wykonujemy na gotowych etykietach sztancowanych przy pomocy wykrojnika.

 

ARKUSZE: laser, UV, UV gel, ecosolwent

Na arkuszach drukujemy najczęściej na trzy różne sposoby. Pierwszym jest druk w technologii UV, który pozwala nanieść projekt na prawie każdy rodzaj powierzchni. Decydując się na tę technologię pracy, otrzymamy żywe kolory i wysoką rozdzielczość. UV umożliwia stosowanie uszlachetnień, a metoda jest dostępna nawet w przypadku zamówienia jednej sztuki etykiety lub kodu.

Popularnym sposobem wydruku kodów kreskowych na folii jest stosowanie druku ecosolventowego. Nadaje się do realizacji mniejszych zamówień, podobnie jak druk UV, ale wykorzystuje atramenty na bazie rozpuszczalników organicznych. Ecosolvent jest więc przyjazny środowisku, a przy tym niedrogi.

Ostatnia, najbardziej popularna metoda przy niskich nakładach to wydruk laserowy/cyfrowy. W ten sposób przygotowujemy najczęściej projekty na samoprzylepnych arkuszach.

 

Rodzaje kodów kreskowych

Kody EAN-13, EAN-8, Code128, Code39, QR Code, DataMatrix, GS1 i wiele innych ponieważ korzystamy z profesjonalnego programu do wydruku kodów kreskowych. 

Najpopularniejszą formą realizacji są kody EAN-13, które składają się z 12 cyfr danych i jednej kontrolnej. Spotykamy je codziennie na sklepowych półkach. Ten rodzaj kodowania jest systemem międzynarodowym i umożliwia między innymi identyfikację kraju, z którego pochodzi producent danego towaru.