Etykiety termiczne z nadrukiem

Oferujemy w sprzedaży etykiety termiczne czyste oraz zadrukowane. Druk etykiet termicznych należy do najprostszych dostępnych metod druku. Przygotowanie tego typu naklejek jest tanie, wystarczy posiadać drukarkę, a jedynym dodatkowym kosztem, jaki ponosimy, jest materiał, czyli specjalny rodzaj papieru. Etykiety termiczne, występują wyłącznie w wersji monochromatycznej, jest to spowodowane technologią produkcji, która polega na wygrzewaniu wzoru. Oznacza to, że można drukować na nich tylko na czarno. Specjalistyczny materiał, który poddaje się obróbce cieplnej, pod wpływem nacisku nagrzanej głowicy zmienia kolor i wybarwia się. W ten sam sposób powstają chociażby paragony fiskalne.

Jedną z ważniejszych cech naklejek termicznych jest ich podatność na blaknięcie i zniszczenia. Nie są one odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, w szczególności na nasłonecznienie i deszcz. Jednak ich cena rekompensuje te właściwości, szczególnie przy zastosowaniach tymczasowych, gdzie potrzebne są duże ilości tanich etykiet. Dużą zaletą tych etykiet na rolkach jest prostota i wygoda wykonania. Sam proces przygotowania oraz druku jest bardzo szybki, więc są gotowe praktycznie od ręki.

Etykiety termiczne wykorzystywane są głównie w logistyce. Wszędzie naklejki mają zastosowanie wyłącznie do kilku dni. Również podczas inwentaryzacji na magazynach, sprawdzają się dobrze jako tymczasowe oznaczenia przy przeliczaniu towaru. Są szczególnie przydatne także w doraźnych aplikacjach w handlu: tworzy się z nich np. cenówki, czy kody kreskowe i używa się ich podczas remanentów.

Drukarki termiczne są bardzo popularnym rozwiązaniem dostępnym również w wersji podręcznych urządzeń. Pozwalają na generowanie wydruków seryjnych, co szczególnie przydaje się przy przygotowywaniu list adresowych czy numeracji, w formie chociażby kodów kreskowych, paskowych i pocztowych.