Druk UV

Jednym z nowszych i szczególnie innowacyjnych rozwiązań przez nas oferowanych jest bardzo uniwersalna metoda druku UV. Jak wszystkie techniki cyfrowe charakteryzują ją niskie koszty przygotowania, a co się z tym wiąże szybkość realizacji. Nadruk na naklejkach wykonywany jest przez plotery, z użyciem farb utwardzanych za pomocą lamp UV. Dostępna kolorystyka opiera się na palecie CMYK.

Oferta uszlachetnień przy druku etykiet metodą UV jest bardzo szeroka i pozwala między innymi na położenie lakieru błyszczącego lub matowego na całej obrabianej powierzchni, lub tylko w wybranych miejscach. Można go także nakładać warstwami, aby powstała struktura wypukła. Dostępny jest również biały druk. Sztancowanie poszczególnych etykiet wykonywane jest za pomocą plotera.
Naklejki drukowane z wykorzystaniem metody UV

Naklejki UV niemal na każdym materiale

Naklejki w druku UV możemy wykonać w zasadzie na każdym materiale: papierach w różnych formach wykończenia oraz foliach samoprzylepnych (PP, PE, PET i PVC), tekstyliach i płytach z plexi i PVC. Nadruk na etykietach UV jest odporny na warunki atmosferyczne i ścieranie, w związku z czym jest bardzo wytrzymały i świetnie nadaje się do zastosowań zewnętrznych. Doskonale sprawdzi się też na produktach i wszelkich opakowaniach, np. w przemyśle spożywczym i kosmetycznym.

Technika cyfrowa oferuje bardzo wysoką jakość wykonania naklejki. Druk UV osiąga rozdzielczość nawet do 1440 na 1440 DPI. Kolory są bardzo żywe a odwzorowanie barw perfekcyjne, co daje ogromne możliwości. Szczególnie przy materiałach wielkoformatowych, jak reklamy na płytach z tworzywa. Koszty ogranicza również to, że oferowany nakład zaczyna się już od jednej sztuki. Jest to szczególnie przydatne np. przy wydruku materiałów do oklejania samochodów.