Zadruk etykiet metodą druku termotransferowego

Wśród oferowanych na stronie etykat.plproduktów, znajdują się etykiety wykonane metodą termotransferową. Są to bardzo popularne rozwiązania stosowane głównie w logistyce podczas oznaczania przesyłek i inwentaryzacji na magazynach. Przygotowywane są na materiale samoprzylepnym z roli, za pomocą nanoszącej kolor wstążki, czyli tzw. „ribon”, która działa na zasadzie kalki. Pozwala to na przeniesienie tylko jednego koloru, dlatego w naszej ofercie znajdują się wersje w kolorze czarnym, czerwonym, białym, niebieskim i zielonym. Dzięki tej metodzie możemy zadrukować popularne materiały papierowe, jak również wybrane folie samoprzylepne.

Jednobarwne etykiety na rolkach polecamy szczególnie klientom poszukującym tanich rozwiązań transportowych, jak chociażby firmy kurierskie. Jednak w zasadzie w każdym zakładzie pracy znajdzie się zastosowanie dla tych nalepek. Mogą posłużyć do adresowania wszelkiego typu przesyłek, jako oznaczenia magazynowe do wykorzystania w formie tabliczek znamionowych, serwisowych, a także plomb zabezpieczających.
Etykiety termotransferowe podczas drukowania

Zalety metody termotransferowej

Podstawową zaletą tej techniki są niskie koszty produkcji. Przygotowanie nie wymaga kolejnych wydatków, poza ceną materiału i ribonu, a nakłady zaczynamy już od 20 sztuk. Naklejki tego typu cechuje dodatkowo wysoka odporność na czynniki atmosferyczne w tym deszcz oraz uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatur. Wytrzymałość jest po części zależna od wybranego surowca, trwalsze będą produkty wykonane z folii. Co prawda, etykiety termotransferowe charakteryzuje niska dokładność druku, bo w rozdzielczości maksymalnej do 300 DPI, ale sam proces jest za to bardzo szybki. Druk wykonujemy na gotowych wcześniej sztancowanych naklejkach.

Kolejną dogodną właściwością tych etykiet na rolkach jest łatwość, z jaką można dzięki nim stworzyć serie numeryczne i zaimportować oraz wydrukować listy adresowe, oraz kody kreskowe i paskowe. W zasadzie wystarczy baza danych, rolka z naklejkami, ribon i po chwili otrzymujemy gotowy produkt.