Etykiety – druk offsetowy

Jedną z najbardziej popularnych metod druku etykiet jest druk offsetowy. Klienci wybierają tę technikę do realizacji zamówień wysokonakładowych. Wówczas jest ona najbardziej opłacalna. Przy projektach, które składają się z mniejszej ilości sztuk, często lepiej wybrać druk cyfrowy. Maszyny drukujące etykiety offsetowo są dużych rozmiarów, a przygotowanie ich do pracy wymaga specjalistycznej wiedzy i sporej przestrzeni, co czyni ten rodzaj druku dosyć drogim, jeżeli zamówienie nie jest duże. Jednak w przypadku publikacji na większą skalę jest to chyba najszybsza i co najważniejsze najdokładniejsza metoda. Poza etykietami druk offsetowy znajduje zastosowanie w realizacji zleceń na foldery reklamowe, ulotki, plakaty, kartony,

Do głównych zalet offsetu należy z pewnością precyzja. W ten sposób można uzyskać bardzo dokładne odwzorowanie nawet niedużych elementów graficznych. Dlatego, jeżeli potrzebujemy np. bezbłędnie oddać logotyp, metoda ta będzie nadawała się do tego idealnie. Do najpopularniejszych palet kolorystycznych należy CMYK. Jeśli jednak zależy Państwu na kolorach: złotym lub srebrnym z palety Pantone, to jest to możliwe do otrzymania przez dodatkowy dodruk sitem.

Jak wygląda offset od strony technicznej? Jest to metoda zadruku arkuszowego. Farby przenoszone są na podłoże za pomocą specjalnych cylindrów. Metoda ta sprawdza się, zwłaszcza przy druku na różnych materiałach typu, naklejki, karton, papier, itp. dlatego, że trzyma kolory niezależnie od podłoża.

Oczywiście w przypadku offsetu możemy zaproponować uszlachetnienia. Do popularnych należy np. lakierowanie miejscowe lub całościowe. Wydruki pokrywamy też folią. Ma to na celu zwiększenie wizualnej atrakcyjności produktu, ale nie tylko. Uszlachetnienia zwiększają również trwałość wydrukowanych materiałów, zabezpieczają przed takimi czynnikami jak wilgoć, promieniowanie słoneczne czy uszkodzenia mechaniczne.

Wszystkie zamówienia realizujemy z pomocą nowych maszyn drukarskich, a naszą nadrzędną zasadą jest terminowość. Zapraszamy do kontaktu zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa.