Zadruk etykiet metodą druku fleksograficznego (flexo)

Jedną z oferowanych na etykat.pl metod drukarskich jest bardzo popularne flexo. Etykiety i naklejki dostępne w tej technologi mają bardzo uniwersalne zastosowania i często wykorzystywane są do oznaczania opakowań. Nalepki te mogą być wykonane z rozmaitych surowców: papierów matowych i błyszczących o różnorodnej strukturze i gramaturze oraz na foliach samoprzylepnych PP, PET oraz PE. Etykiety flexo wykorzystuje się między innymi w przemyśle kosmetycznym i spożywczym. Są to największe branże etykietujące produkty, a technika fleksograficzna z roli pozwala na elastyczne podejście do potrzeb klienta.

W ofercie dostępnych uszlachetnień oferujemy między innymi lakierowanie naklejek z użyciem UV, jak również ich laminowanie. Na etykiety na rolkach z flexo można zastosować także hot-stamping, czyli tłoczenie na ciepło, co pozwala, chociażby na wykonanie hologramów. Możliwa jest też aplikacja cold-stampingu, dzięki któremu uzyskujemy uszlachetnienia złote i srebrne za pomocą utwardzania warstwy folii.

Etykiety na rolce wytworzone za pomocą metody fleksograficznej dają bardzo wiele możliwości zastosowań. W ofercie etykat.pl posiadamy naklejki na opakowania typu peel-off, czyli rozwiązania warstwowe. Naklejka dwuwarstwowa pozwala na zawarcie większej ilości informacji, gdyż nalepki przyklejone są jedna na drugiej. Z kolei naklejki w wersji reverse print zadrukowywane są od spodu, co dodatkowo zabezpiecza nadruk. Innymi popularnymi formami etykiet uzyskiwanymi dzięki drukowi flexo są owijki, naklejki laminowane i z perforacją – wykorzystywane na butelkach.

Metoda fleksograficzna w zasadzie dorównuje wydajnością offsetowi. Jest to również propozycja wysokonakładowa, a minimalny nakład wynosi 20000 sztuk. Koszty przygotowania są wysokie, ale stają się niezauważalne w przeliczeniu na sztukę, dzięki wysokiej powtarzalności drukowanych etykiet. Nasza maszyna flexo pozwala na użycie do ośmiu kolorów, w tym między innymi złoty i srebrny. Druk wykonujemy na gotowych etykietach sztancowanych przy pomocy wykrojnika.