Zadruk etykiet metodą druku ecosolventowego

Kolejna technika, którą proponujemy na etykat.pl, to druk naklejek typu ecosolvent. Jest on wykonywany za pomocą plotera wykorzystującego specjalne atramenty, a jego podstawową zaletą jest szybkość realizacji i niska cena. Użyte tusze dają gwarancję wyraźnego efektu o żywej kolorystyce, a sama metoda jest precyzyjna i działa w rozdzielczości nawet do 1440 na 720 DPI. W związku z tym często stosuje się ją przy realizacjach wielkoformatowych, chociażby na banerach.

Zaletą etykiet na arkuszach drukowanych przy pomocy maszyn ecosolwentowych jest to, że są one bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska. Przeważnie posługujemy się różnego rodzaju foliami, które umożliwiają tworzenie tablic reklamowych, bilbordów, plakatów i szyldów. Dzięki zastosowaniu pigmentów na bazie ecosolventu druk na etykietach jest bardzo trwały i odporny nawet na trudne warunki pogodowe. Doskonale w związku z tym sprawdzi się przy realizacjach znajdujących się na zewnątrz, a jego wytrzymałość jest zależna od typu farby. Druk typu ecosolvent nadaje trwałość naklejce nawet do dwóch lat, dzięki czemu bardzo długo zachowuje ona pierwotne nasycenie barw. Wykonane w ten sposób materiały wielkoformatowe są szczególnie odporne na promieniowanie UV.

Korzyścią wyboru naklejek w druku ecosolvent, jest niski koszt przygotowania, w związku z czym realizujemy nakłady już od jednej sztuki. Etykiety na arkuszach powstające przy pomocy plotera, są jednocześnie wycinane i sztancowane, w związku z czym nie ponosi się dodatkowych wydatków na wykrojnik. Dostępna jest paleta barw w wersji CMYK, a także farby biała i srebrna. W ofercie dostępnych wykończeń znajduje się również możliwość laminowania płynnego, czy nałożenia żelu. Na dużych formatach z kolei np. na banerach można dla zabezpieczenia dodatkowo użyć okuć.